آموزش استخراج لایت کوین

بر اساس گزارش CoinMarketCap؛ ارز Litecoin (LTC) در حال حاضر ششمین ارز رمزنگاری شده بزرگ در جهان و از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری است. قیمت آن اخیراً با افزایش چشمگیر روبرو شده و توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. اگر فقط به داشتن لایت کوین علاقه دارید، می توانید آن را از صرافی ها بخرید. اما اگر می خواهید برای استخراج این ارز تلاش کنید، راهنمای آموزش استخراج لایت کوین به شما در درک مفاهیم، مقدمه ای در واژگان و پیشنهاداتی برای تحقیقات کمک خواهد کرد. لازم به ذکر است که میزان سودمندی استخراج لایت کوین به سخت افزار، نرم افزار، سیستم عامل و مجموعه شما بستگی دارد، بنابراین نحوه انتخاب روش استخراج در این امر نقش اساسی دارد.

آموزش استخراج لایت کوین

ارز دیجیتال لایت کوین

لایت کوین از سال 2011 وارد بازار شد. این یک ارز رمزنگاری نظیر به نظیر است که توسط چارلی لی، کارمند سابق گوگل ایجاد شده است این ارز رمزنگاری شده بر اساس پروتکل بیت کوین ساخته شده اما از الگوریتم هش کردن متفاوتی استفاده می کند. اگر می خواهید بدانید که چگونه لایت کوین را استخراج کنید، باید بدانید که این شبکه از الگوریتم اجماع PoW (اثبات کار) و الگوریتم استخراج Scrypt (بیت کوین از الگوریتم SHA-256 استفاده می کند) استفاده می کند.

استخراج لایت کوین یک فرآیند فشرده سازی منابع است، اما هنوز هم می توانید از GPU خود برای انجام آن استفاده کنید. در واقع، این سکه دیجیتال برای استخراج کنندگان و سرمایه گذاران به مراتب بیشتر از بیت کوین قابل دسترسی است زیرا برای استخراج به سخت افزار ASIC گران قیمت احتیاج ندارد. داشتن برخی تجهیزات مناسب برای بهبود بازگشت سرمایه توصیه می شود.تفاوت دیگر لایت کوین و بیت کوین در مورد عرضه در بازار است. حداکثر عرضه بیت کوین 21 میلیون سکه است در حالی که لایت کوین به 84 میلیون سکه خواهد رسید. پاداش لایت کوین هر 84000 بلاک را نصف می کند (چهار برابر بیشتر از بیت کوین) و هزینه معامله 0.02 LTC است.

آموزش استخراج لایت کوین

نحوه استخراج لایت کوین

روند استخراج لایت کوین تقریباً مشابه استخراج بیت کوین است، بنابراین شما سه گزینه مشابه را برای انتخاب دارید:

  • استخراج انفرادی
  •  استخراج استخر
  •  استخراج ابری

جوانب مثبت و منفی هر یک از سه روش استخراج شده را ارزیابی کنید. هنگامی که تصمیم گرفتید کدام روش گزینه مناسبی برای شماست، دستورالعمل های گام به گام در مورد آنچه برای شروع استخراج باید انجام دهید را بخوانید.

فارغ از روشی که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که قبل از شروع کار کیف پول لایت کوین برای ذخیره سکه های خود داشته باشید. به این ترتیب، خطر از دست دادن سرمایه خود را ندارید.

 نحوه استخراج لایت کوین در خانه

استخراج لایت کوین در خانه به این معنی است که پاداش خود را با کسی تقسیم نخواهید کرد. اما نکته منفی این است که قبض برق را باید به تنهایی پرداخت کنید و اگر برای مدتی هیچ پاداش بلوکی کسب نکنید، ممکن است با هزینه های بالای ناپایدار و مزایای صفر مواجه شوید.ایجاد کیف پول لایت کوین. قبل از شروع استخراج، اطمینان حاصل کنید که کیف پول خصوصی راه اندازی کرده اید که می توانید LTC خود را با خیال راحت در آن ذخیره کنید.

انتخاب سخت افزار. هنگام بررسی نحوه استخراج لایت کوین در خانه، خواهید دید که با استفاده از CPU یا کارت گرافیک می توانید این کار را انجام دهید. با این حال، اگر استخراج فقط یک سرگرمی نیست، باید به خرید سخت افزار خاصی بپردازید که مخصوص استخراج ارز رمزنگاری شده مبتنی بر Scrypt باشد. استخراج کنندگان ASIC از CPU ها و GPU ها قدرتمندتر هستند، بنابراین شانس شما را برای دریافت جوایز استخراج افزایش می دهد. این تجهیزات همچنین برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد به یک سیم جداگانه منبع تغذیه و برخی از فن ها نیاز دارند. به یاد داشته باشید هنگام تنظیمات، هزینه برق و تهویه مناسب را در نظر داشته باشید.

نصب نرم افزار. اگر از ماینینگ ASIC استفاده می کنید، به احتمال زیاد سخت افزار شما با نرم افزار استخراج از قبل نصب شده ارائه می شود. اگر قصد دارید با کارت گرافیک استخراج کنید، باید نرم افزار استخراج رایگان را بارگیری و نصب کنید، بنابراین در مورد گزینه های خود اطمینان حاصل کنید و فقط از وب سایت های معتبر بارگیری کنید. شروع استخراج. برای شروع استخراج لایت کوین، دستورالعمل های بسته نرم افزاری خود را دنبال کنید. به یاد داشته باشید که هر LTC را که بدست آورده اید در کیف پول امن ذخیره کنید و به طور مرتب بر عملکرد تجهیزات و قیمت لایت کوین نظارت داشته باشید تا از سودآوری استخراج خود اطمینان حاصل کنید.

آموزش استخراج لایت کوین

نحوه استخراج لایت کوین با استفاده از استخر استخراج

در این روش باید به صورت زیر عمل کنید:

ایجاد کیف پول لایت کوین. کیف پول های لایت کوین را مقایسه کنید و یکی را انتخاب کنید که از ویژگی های مناسب و محافظت امنیتی برای شما برخوردار باشد.

انتخاب سخت افزار استخراج. سخت افزاری را که برای استخراج LTC استفاده کنید، مانند استخراج کننده ASIC یا دکل استخراج GPU انتخاب کنید.

نصب نرم افزار. اکثر استخراج کنندگان ASIC با نرم افزار از پیش نصب شده ارائه می شوند، اما اگر در حال استخراج با GPU هستید، باید نرم افزار استخراج لایت کوین را از یک ارائه دهنده مطمئن بارگیری و نصب کنید.

انتخاب استخر استخراج. جوایز، هزینه ها، حداقل پرداخت ها و سایر ویژگی های ارائه شده توسط مجموعه ای از استخرهای استخراج لایت کوین را مقایسه کنید. حتی ممکن است بخواهید قبل از تصمیم گیری در مورد یک استخر، از دو استخر نمونه بگیرید. لطفا توجه داشته باشید که برخی از استخرها نیاز به استفاده از نرم افزارهای توصیه شده دارند.

شروع استخراج. مطمئن شوید که جوایز LTC شما در اسرع وقت به یک کیف پول خصوصی منتقل شده است. برای اطمینان از اینکه مقرون به صرفه است، هزینه استخراج را مرتباً محاسبه کنید.

آموزش استخراج لایت کوین

 

نحوه استخراج لایت کوین با استفاده از سرویس استخراج ابری

برای استخراج ابری باید موارد زیر را اجرایی کنید:

انتخاب یک شرکت استخراج ابر. تحقیقات خود را انجام دهید تا بفهمید چه خدماتی در دسترس هستند و چه مزایایی دارند. به یاد داشته باشید که کلاهبرداری استخراج ابری یک خطر واقعی است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که با یک ارائه دهنده معتبر سروکار دارید. انتخاب یک بسته استخراج. به قراردادهای استخراج پیشنهاد شده از شرکت انتخابی خود نگاهی بیندازید. هزینه آنها چقدر است؟ از چه تجهیزات استخراج استفاده خواهد شد؟ انتظار چه نوع پرداختی را دارید؟ آیا می توان بسته ای را متناسب با نیازهای شما سفارشی کرد؟

استخراج استخر ماینینگ. پس از خرید طرح، معمولاً باید استخر استخراج را انتخاب کنید. یک بار دیگر، گزینه های موجود را مقایسه کنید و هزینه ها، اندازه، حداقل پرداخت ها و موارد دیگر را قبل از تصمیم گیری در نظر بگیرید.

شروع استخراج. اکنون می توانید استخراج ابری لایت کوین را شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که سود خود را به یک کیف پول امن منتقل می کنید که به شما امکان می دهد کلید خصوصی خود را کنترل کنید.

اگر می خواهید لایت کوین را استخراج کنید، مطمئن شوید که از تمام گزینه های خود و خطرات احتمالی هر روش کاملاً آگاه هستید. با انجام تحقیقات خود و یافتن تنظیمات مناسب برای نیازهای خود، در نهایت می توانید از استخراج LTC سود به دست آورید.

آموزش استخراج لایت کوین

آیا استخراج لایت کوین سودآور است؟

این به طیف وسیعی از فاکتورها بستگی دارد، از جمله همه چیز از دستگاه استخراج معدن که برای تأمین هزینه محل زندگی خود استفاده می کنید. برای تعیین کل هزینه های خود از یک ماشین حساب سودآوری استخراج آنلاین استفاده کنید. بلاک لایت کوین هر 2.5 دقیقه تولید می شود، چهار برابر سریعتر از نرخ بیت کوین در هر 10 دقیقه. پاداش فعلی بلاک لایت کوین 25 LTC است. با این حال، پاداش استخراج بلاک هر 840،000 بلاک را نصف می کند، در سال 2019 به 12.5 LTC کاهش یافت. در ادامه توصیه می کنیم ارزهای دیجیتال اتریوم و لایت کوین را مقایسه کنید تا بتوانید انتخاب بهتری برای کسب درآمد داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *