افزایش قیمت اتریوم در 2021

اتریوم دومین ارز رمزنگاری شده برتر و مشهور در جهان است. با افزایش قیمت و محبوبیت، یکی از تأثیرگذارترین ارزها در دنیای رمزنگاری محسوب می شود. Ethereum با استفاده از الگوریتم های اجماع اثبات کار بر روی یک پلتفرم غیرمتمرکز اجرا می شود. حال سوال اکثر سرمایه گذاران این است که آینده اتریوم چگونه خواهد بود؟ در این مقاله سعی كنیم تا تجزیه و تحلیل فنی از ابتدا و همچنین پیش بینی قیمت برای سال 2021 و بعد از آن را بطور كامل توضیح دهیم. همانطور که پیش از این به آموزش خرید اتریوم پرداخته ایم حال قبل از پاسخ به سوال اصلی مقاله به ارائه برخی اطلاعات اساسی در مورد اتریوم می پردازیم.

افزایش قیمت اتریوم در 2021

اتریوم چیست؟

Ethereum یک زنجیره بلوک منبع باز غیرمتمرکز است که بر قابلیت قرارداد هوشمند تأکید دارد. Ether (ETH) ارز رمزنگاری شده بومی است که توسط استخراج Ethereum به عنوان سود سهام برای محاسبات انجام شده برای محافظت از بلاکچین ساخته شده است. بلاکچین Ethereum در حال حاضر بیش از 260،000 ارز رمزنگاری شده مختلف را در خود جای داده است که 47 مورد از آنها با سرمایه بازار در میان 100 ارز رمزپایه برتر قرار دارند. Ethereum در اواخر سال 2013 توسط Vitalik Buterin، محقق و برنامه نویس ارزهای رمزپایه پیشنهاد شد. بودجه توسعه بلاکچین Ethereum توسط انبوه جمعیتی که بین جولای و آگوست 2014 انجام شد تأمین شد. این شبکه سپس در تاریخ 30 ژوئیه 2015 شروع به کار کرد. در آن زمان، در حدود 72 میلیون سکه ضرب شد که تقریبا 65 درصد از کل عرضه در گردش آوریل 2020 است.

افزایش قیمت اتریوم در 2021
Stack of golden coins with ethereum symbol with stock graph background.

تجزیه و تحلیل فنی اتریوم

در اینحا به تحلیل اتریوم در سال های گذشته می پردازیم:

 تحلیل فنی Ethereum در سال 2016

ETH از ژانویه 2016 به طور مداوم افزایش یافت و در مارس به 15 دلار رسید. اما بلافاصله پس از آن، به دلیل سخت بودن چنگال Ethereum، قیمت دو برابر پایین آمد.
برای چند ماه قیمت اتریوم بین 8 تا 14 دلار در نوسان بود. Ethereum در ماه سپتامبر توسط کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S به لیست دارایی های پشتیبانی شده خود اضافه شد و بدین ترتیب این سکه توانست به قیمت 15 دلار برسد. اتریوم در 22 سپتامبر از یک حمله DDoS رنج برد و این منجر به کند شدن شبکه شد. این منجر به روند نزولی طولانی مدت شد که تا دسامبر ادامه داشت. سپس در پایان سال 2016 ، قیمت ارز ETH در حدود 7-9 دلار به بالاترین حد خود رسیده بود.

 تحلیل فنی Ethereum در سال 2017

برای اتریوم 2017 یک سال صعودی بود زیرا در دو ماه اول، با 23 دلار رشد خوبی داشت. در ماه مارس، قیمت آن به 53 دلار رسید و در ماه بعد به 95 دلار افزایش یافت. فشار قیمت در ماه ژوئن اتفاق افتاد و سکه به 400 دلار رسید. این وضعیت تا اواسط ماه نوامبر ادامه داشت و قیمت اتریوم در محدوده قیمت 270-350 دلار تثبیت شد.

تحلیل فنی Ethereum در سال 2018

در همین حال، بیت کوین در همان بازه زمانی مورد توجه قرار گرفت و به 20،000 دلار ATH خود رسید. اتریوم ردپای بیت کوین را دنبال کرد و در ژانویه 2018 به بالاترین قیمت خود یعنی 1400 دلار رسید. قیمت اتریوم در 8 ژانویه جهش دیگری به سمت بالا داشت تا از مرز 1250 دلار عبور کند.

 تحلیل فنی Ethereum در سال 2019

اتریوم در آغاز سال 2019 از 100 تا 140 دلار معامله می شد. در آوریل، اولین روند صعودی آغاز شد. اتریوم با ردیابی قیمت بیت کوین شروع به افزایش سریع کرد و در ژوئن به 300 دلار رسید. اگرچه ETH نتوانست این موقعیت را حفظ کند و به قیمت قبلی خود بازگشت. اتریوم در دسامبر 2019 دوباره شروع به افزایش کرد و به 280 دلار رسید.

تحلیل فنی Ethereum در سال 2020

اتریوم در ماه ژانویه با قیمت 143.85 دلار، سال 2020 را ادامه داد. به طور تدریجی، ETH تا ماه فوریه به 268.07 دلار افزایش یافت. پس از آن به دلیل شیوع Covid-19 که منجر به سقوط عمده دارایی های رمزنگاری شد، قیمت Ethereum تا اواسط ماه مارس به 117.48 دلار کاهش یافت. در پایان ماه آوریل، به قیمت قبل از COVID بازگشت و به 200 دلار رسید. با تغییرات خاص، قیمت اتریوم تا سپتامبر به 459.76 دلار افزایش یافت و در پایان ماه نوامبر به 609.75 دلار رسید. در پایان دسامبر سال 2020، ETH با 706.14 دلار معامله شد. اما اتریوم تا کجا بالا خواهد رفت؟ و چه چیزی قیمت آینده Ethereum را تعیین می کند؟

افزایش قیمت اتریوم در 2021

چه چیزی آینده Ethereum را تعیین خواهد کرد؟

انتشار نسخه مورد انتظار Ethereum 2.0 چندین بار به تعویق افتاد و خیلی ها را ناامید کرد. با این وجود سرانجام ماه نوامبر شاهد عقد قرارداد سپرده گذاری بود. تنها یک هفته پس از راه اندازی، قرارداد با 22.5 میلیون دلار و بیش از 50،000 ETH واریز شده است. در 17 دسامبر بیش از 1 میلیارد دلار ETH در قراردادهای سپرده قفل شده بود.

دو تحول مهم اتریوم در سال 2021

دو پیشرفت عمده وجود دارد که می تواند مسیر اتر را به ارتفاعات جدید برساند. اولین مورد معرفی الگوریتم جدیدی به نام اثبات سهام است. این الگوریتم جدید بخشی از ETH 2.0 است، نوعی توسعه بیشتر اتریوم. برای غیر متمرکز نگه داشتن بلاکچین، باید کنترل کننده های زیادی وجود داشته باشد. به اینها گره گفته می شود. برای اینکه یک گره باشید، حداقل به 32 اتر با ETH 2.0 نیاز دارید. نباید این نکته را دست کم بگیرید، به عنوان یک گره، بر تصمیمات شبکه اتریوم تأثیر می گذارید. هرچه تعداد اتر شما بیشتر باشد، هنگام تصمیم گیری، رای شما سنگین تر می شود. اولین قسمت ETH2.0 در تاریخ 1 دسامبر سال 2020 تحویل داده شد. هدف این بود که کمی بیش از 500000 اتر جمع آوری شود. این پیشنهاد بیش از انتظارات شد و نزدیک به 1.5 میلیون اتر توسط سرمایه گذاران سپرده گذاری شد.

این سرمایه گذاران به گره تبدیل می شوند و گره ها به عنوان پاداش؛ سود دریافت می کنند. میزان سود به تعداد اترهای سپرده شده بستگی دارد. حداقل سود 4.9٪ است. این در صورتی است که 10 میلیون اتر یا بیشتر سپرده شده است. بر اساس تقریباً 1.5 میلیون اتر، سود سالانه 13٪ است.  اگر آن را با نرخ بهره در یک بانک مقایسه کنید، می توانید تصور کنید که سرمایه گذاران ترجیح می دهند بازدهی اتریوم را دنبال کنند تا یورو و دلار.

پیش بینی قیمت ETH در سال 2021

ارزهای رمزنگاری شده به داشتن نوسانات شهرت دارند. نگاهی به نمودار عملکرد ETH طی سال های گذشته نوسانات قابل توجهی را نشان می دهد. با توجه به این مهم، پیش بینی دقیق اینکه قیمت Ethereum یا هر ارز رمزنگاری شده دیگر در آینده چقدر خواهد بود، بسیار دشوار است. با این حال، آنچه می توانیم انجام دهیم این است که نگاهی دقیق به عوامل موثر و مخالف رشد بالقوه ارز رمزنگاری شده داشته باشیم. این به شما کمک می کند درک واضح تری از خطرات خرید ارز دیجیتال و چگونگی تغییر قیمت اتریوم در هفته ها و ماه های آینده داشته باشید.

افزایش قیمت اتریوم در 2021

عوامل موثر در تحریک رشد اتریوم

برنامه غیرمتمرکز (داپ)– در حال حاضر تعداد زیادی برنامه dapp وجود دارد که در شبکه اتریوم ساخته و مستقر شده اند. اینها شامل ابررایانه جهانی گولم، ابزار پیش بینی بازار آگور، پلتفرم مبادله و پرداخت اومیسگو و سیستم عامل ابر غیرمتمرکز استورج است. موفقیت (یا عدم موفقیت) داپ ها و همچنین ایجاد برنامه های جدید در این سیستم عامل؛ عوامل مهمی در تعیین قیمت ETH خواهد بود. آنها نه تنها می توانند به اعتبار پلتفرم اتریوم اضافه کنند، بلکه این واقعیت نیز وجود دارد که ایجاد و استقرار داپ ها نیاز به خرید ETH دارد.

محبوبیت ICO – پلتفرم اتریوم یک انتخاب محبوب برای استارتاپ هایی است که ICO را راه اندازی می کنند، بسیاری از آنها به کاربران امکان می دهد با استفاده از ETH توکن های جدید بخرند و به طور بالقوه تقاضا برای ETH را افزایش می دهند.

دسترسی– اتریوم دومین ارز دیجیتال معامله شده در جهان است و به راحتی در طیف وسیعی از مبادلات رمزنگاری در دسترس است. این دسترسی به سرمایه گذاران را آسان می کند و اعتبار اتریوم را افزایش می دهد.

Casper و سایر موارد بروزرسانی شده– در برخی از مراحل 2018 یا 2019، Ethereum از نسخه Proof of Work به Proof of Stake تحت نسخه کسپر تغییر یافت. اگر این به روزرسانی ها نتایج مطلوبی را بدست آورند، این می تواند به Ethereum کمک کند تا با تجهیز بهتر آن برای کنترل حجم معاملات بیشتر، به رشد خود ادامه دهد.

مشارکت های تجاری– اتحادیه Enterprise Ethereum قصد دارد 500 شرکت، استارتاپ ، دانشگاه و فروشنده فناوری را با کارشناسان موضوع Ethereum مرتبط کند. لیست اعضای آن شامل نام های بزرگی از جملهMicrosoft ،BP ،JP Morgan ING Intel ، Credit Suisse و Santander است.

عرضه – با حداکثر صدور سالانه ارز 18 میلیون ETH در سال، هیچ محدودیتی در کل عرضه Ethereum وجود ندارد. این بدان معناست که نرخ تورم ETH هر ساله کاهش می یابد و برای ایجاد ثبات و رسیدن به تعادل طراحی شده است. با این حال انتظار می رود میزان صدور سالانه پس از اجرای به روزرسانی Casper بسیار کمتر باشد.

افزایش قیمت اتریوم در 2021

چه عواملی می توانند قیمت Ethereum را کاهش دهند؟

رقبا – اتریوم در آینده با تعداد بیشتری از سیستم عامل های قرارداد هوشمند جایگزین روبرو خواهد شد.Ethereum Classic (ETC) ، NEO (NEO) Stratis (STRAT) Lisk (LSK) و Waves (WAVES) فقط برخی از رقبا هستند که باید هنگام مقایسه سیستم عامل ها در نظر بگیرید.

نگرانی های امنیتی قرارداد هوشمند – آسیب پذیری در کد قراردادهای هوشمند Ethereum منجر به بروز چندین مورد هک شده است، بنابراین باعث نگرانی مداوم برای هر کسی که از این سیستم استفاده می کند خواهد بود.

افزایش مقررات – گزارش های مربوط به سرکوب ارزهای رمزنگاری شده توسط دولت های سراسر جهان به طور بالقوه می تواند تأثیر منفی بر قیمت تمام ارزهای دیجیتال داشته باشد.

ICO های ناموفق– برخی از منتقدان اظهار کرده اند که راه اندازی ICO های ناموفق یا کلاهبردار در اتریوم می تواند بر درک عمومی از سیستم عامل تأثیر بگذارد و تأثیر منفی بر تصویب گسترده آن داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *