تاثیر کریسمس بر قیمت بیت کوین

بر اساس تحلیل بازار سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، با نزدیک شدن به کریسمس و با سابقه ای که از بازار معاملات بیت کوین سراغ داریم، چه بر سر بیت کوین خواهد آمد و یا تاثیر کریسمس بر قیمت بیت کوین چگونه خواهد بود؟ معاملات آتی یا Future به ارزش حدودی 2.3 میلیارد دلار در روز کریسمس منقضی خواهند شد. این امر احتمالا منجر به هفته پر تنشی در با ارزش ترین رمز ارز دنیا خواهد شد. حساب توییتری معروف Skew در توییتی دوشنبه اطلاع داد که معاملات آتی 102 هزار بیت کوین روز دوشنبه منقضی خواهد شد. در این معاملات، طرفین توافق می کنند تا در قیمتی معین شده خرید و یا فروش را در تاریخی به انجام برسانند. به گزارش Skew بیشتر این معاملات در حوزه قیمتی 15000 دلار و همچنین 20000 دلار تعیین شده اند.

تاثیر کریسمس بر قیمت بیت کوین

به عقیده کارشناسان، تاریخ منقضی شدن حجم بالایی از معاملات آتی، یک زمان بسیار تاثیرگذار بر بازار بیت کوین است زیرا هرچه که به آن تاریخ نزدیک می‌ شویم، طرفین معامله تصمیم به تغییر یا بازنگری در قرار معاملاتی خود می‌ کنند. حتی برخی از طرفین معامله با توجه به سود دهی اخیر بیت کوین و قیمت خوبی که خرید انجام داده اند، حاشیه سود خوبی را تجربه کرده اند و ممکن است تصمیم به فروش دارایی خود بگیرند.

تاثیر کریسمس بر قیمت بیت کوین

تاثیر کریسمس بر قیمت بیت کوین و رخدادهایی از این دست در گذشته باعث ایجاد نوسان در ارزش بیت کوین شده اند. این اثر در ارزش بیت کوین یک تا دو روز قبل از انقضا قرارداد ها، رفته رفته خود را نمایان می‌ کنند. هفته گذشته بستر معاملاتی Derbit معاملات آتی بیت کوین با قیمت 100 هزار دلار به ازای هر واحد، با تاریخ انقضای 24 سپتامبر سال آینده به مشتریان خود ارائه داده است تا کسانی که به ۶ رقمی شدن ارزش دلاری این ارز خوش‌ بین هستند از فرصت قیمتی پیش‌ آمده بهره ببرند.

تاثیر کریسمس بر قیمت بیت کوین

هم اکنون بیت کوین در میانه یک بازار Bullish قرار دارد. نوسان آتی شاید تاثیر بالایی بر قیمت ها نگذارد زیرا روند کنونی بازار حمایت شرکت ها و موسسات سرمایه گذاری بزرگ و همچنین معاملات OTC را دارد. به اصطلاح به همچنین مالکان سرمایه ای حساب های illiquid گفته می‌ شود. به عبارتی دیگر این حساب ها هیچ وقت بیش از 25 درصد دارایی دریافتی خود را ارسال نکرده‌اند. با همه این اوصاف روز‌های آتی باید بازار را به خوبی بررسی کرد و چنانچه فرصت مناسبی برای ورود ایجاد شد، آن را از دست نداد. در ادامه می توانید آموزش خرید بیت کوین را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *