آموزش استخراج اتریوم

بطور کلی استخراج اکثر ارزهای دیجیتال شبیه بهم هستند، فقط ممکن است تجهیزات استخراج متفاوت باشد. برای استخراج اتریوم ماینرها باید با حل مسائل پیچیده ریاضی تراکنش های شبکه را انجام یا تایید کند، در این روش با حل مسائل بلاک های جدید ساخته می شوند و ماینرها بابت آن پاداش دریافت می کند. به این ترتیب با تولید بلاک جدید اتر استخراج می کنند.

اتر به عنوان دومین ارز دیجیتال جهان مطرح است و افراد زیادی برای سرمایه گذاری این ارز را انتخاب کرده اند. استخراج اتر به منظور سرمایه گذاری پروسه ای طولانی مدت است و تجهیزات پیشرفته ای نیاز دارد. در این مقاله به آموزش استخراج اتریوم و شرایط و تجهیزات لازم برای استخراج اتر می پردازیم.

در مقاله آموزش استخراج بیت کوین اطلاعاتی در مورد اینکه ماینینگ چیست؟ و ماینر کیست؟  در اختیار کاربران گرفت که با مطالعه آن می توانید با این اصطلاحات آشنا شوید.

آموزش استخراج اتریوم

استخراج اتر

زمانی که تجهیزات سخت افزاری شما با حل مسائل پیچیده تراکنشی را در شبکه اتریوم تایید می کنند و بلاک جدیدی در بلاک چین اتریوم می سازند، پاداشی برای استخراج کننده در نظر گرفته می شود که به صورت اتر به وی داده می شود، اینکار در واقع استخراج اتر است. تایید تراکنش ها به منظور جلوگیری از تقلب و معتبر بودن یک تراکنش انجام می شود.

یک ماینر باید بین 12 تا 15 ثانیه یک بلاک پیدا کند، در صورتی که دستگاه استخراج کننده با سرعت بیشتری یا کمتری این کار را انجام بدهد غالبا سیستم سختی هش را برای تنظیم و متعادل کردن ساخت بلاک و استخراج انجام می دهد.

آموزش استخراج اتریوم

ریگ استخراج

استخراج بیت کوین غالبا دستگاه های مخصوص ASIC (ای ‌سیک‌) انجام می شود در حالیکه بیشترین مقدار استخراج اتر از طریق کارت های گرافیکی بسیار قدرتمند انجام می شود. البته امکان استخراج اتریوم از طریق ای ‌سیک‌ هم وجود دارد.

کارت های گرافیکی (GPU) تنها سخت افزار مورد نیاز برای استخراج اتر نیستند و باید سایر سخت افزار مانند فن، CPU، رم، پاور، هارد SSD  را نیز به این موارد اضافه کرد. قابی که مجموع این سخت افزار در آن قرار می گیرد ریگ استخراج (rig) می گویند. ریگ استخراج مجموعه ای از چند کارت گرافیکی قوی است که سایر اجزا هم به آن اضافه می شوند. در واقع ریگ استخراج کارت گرافیک مانند کیس کامپیوتر عمل می کند که تمامی اجزا را در یک شاسی نگهداری می کند.

در صورتی که نخواهید ریگ استخراج را خودتان جمع آوری و سر هم کنید می توانید به صورت آماده خریداری کنید. حداقل 6 کارت گرافیکی برای یک ریگ استخراج لازم است که بهتر از معتبرترین برندهای گرات گرافیکی مانند AMD و Nvidia استفاده کرد و مدل هایی با قدرت هش بالاتر از 19 مگا هش در الگوریتم اتریوم را انتخاب کرد.

اجزا ریگ استخراج اتریوم

 • شاسی
 • کارت گرافیکی
 • CPU
 • پاور
 • رم
 • هارد SSD
 • مادربرد
 • کابل
آموزش استخراج اتریوم

تجهیزات مورد نیاز برای استخراج اتر

ریگ استخراج با آن همه وسیله تنها یکی از تجهیزات مورد نیاز برای استخراج اتر است، سایر تجهیزاتی که برای استخراج لازم است شامل موارد زیر می شود.

 • اینترنت ثابت
 • فن و تهویه بسیار قوی
 • برق فشار قوی
 • کابل

اینترنت ثابت یکی از پایه های اصلی استخراج اتر است، محل نگهداری ریگ استخراج باید بسیار خنک باشد زیرا با توجه به مصرف برق بالای این تجهیزات گرمای زیادی تولید می شود.

استخراج اتریوم

کیف پول اتریوم

برای خرید و فروش و یا استخراج هر ارز دیجیتالی لازم است که شخص یک کیف پول داشته باشد. کیف پول ممکن است نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. کیف پول های مجازی را می توان روی دستگاه های مختلف مانند گوشی تلفن همراه و یا کامپیوتر نصب کرد و یا تحت وب از آن استفاده کرد. کیف پول های فیزیکی هم می توانند مانند یک فلش مموری و یا کاغذی باشند. کیف پول شما به هر شکلی که باشد داری 2 کلید عمومی و خصوصی است ازکلید عمومی برای دریافت و از کلید خصوصی برای پرداخت استفاده می شود.

از کیف پول های مجازی یا نرم افزاری اتر می توانید به صورت رایگان استفاده کنید و اپلیکیشن های آن را روی گوشی نصب کرد. اما کیف پول های فیزیکی و سخت افزاری که غالبا به خاطر امنیت بیشتر از آن ها استفاده می شوند را باید خریداری نمود.

بهترین کیف پول های نرم افزاری اتر

 • کیف پول مای‌اتروالت
 • کیف پول متامسک        
 • کیف پول تراست والت  
 • کیف پول کوینومی

بهترین کیف پول های سخت افزاری اتر

 • کیف پول لجر    
 • کیف پول ترزور 

با توجه به این که در شبکه های غیر متمرکز ارزهای دیجیتال هیچ نهادی بجز خودش شخص مسئول حفظ امنیت اموال خودش نیست، حتما در نگهداری و حفظ امنیت کیف پول خود تلاش کنید و نسخه پشتیبان برای بازیابی آن تهیه کنید.

استخراج اتریوم

استخر اتریوم

استخراج اتر بصورت مستقل نیازمند صرف بودجه و وقت زیادی است و باید تجهیزات بسیار قوی برای اینکار تهیه کرد. با پیوستن به استخرهای استخراج می توان با بودجه کمتر با توجه به قدرت استخراج تجهیزات سخت افزاری سود دریافت کرد.

از آنجایی که بسیاری از افراد با ایجاد مزرعه های کوچک و برگ ماینینگ در حال رقابت شدید برای استخراج اتر هستند استفاده از استخرهای استخراج برای کسانی که بصورت شخصی این کار را آغاز کرده اند بهترین گزینه است.

اسپارک‌پول، اترماین و تواف‌پول معتبرترین استخرهای استخراج اتر هستند. سود هر ماینر که در استخر فعالیت می کند با توجه به میزان پردازشی که توسط آن ماینر انجام شده محاسبه می شود.

نرم افزار اتصال به استخر

برای اتصال به استخرهای استخراج باید از نرم افزارهایی استفاده کرد تا بتوان ماینر رو اطلاعات آن را به فضای مجازی استخرها متصل کرد. بهترین نرم افزار های اتصال به استخر استخراج شامل موارد زیر است:

 • فونیکس ماینر
 • کلایمور ماینر
 • اتماینر

این نرم افزارها به راحتی به کارت گرافیکی هایی که در بالا ذکر شد متصل می شوند.

آموزش استخراج اتریوم
آیا استخراج اتر به صرف است؟

بسیاری از افرادی که به تازگی قصد ورود به دنیای استخراج ارز دیجیتال شده اند با این سوال روبرو هستند که آیا استخراج اتر به صرفه است؟پاسخ صادقانه به این سوال این است که استخراج ارز دیجیتال ممکن است همیشه با سود همراه نباشد.
نوسانات بازار، افزایش قیمت قطعات کامپیوتری و هزینه بالای انرژی مصرفی ممکن است مشکلاتی برای ماینرها باشد. با این حال اگر دقیق و حساب شده عمل کنید و سخت افزار درستی انتخاب کنید و ارز دیجیتال مناسب را برای استخراج برگزینید، می توانید سود خوبی را از این روش بدست آورید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *