ارز دیجیتال ریپل Ripple چیست؟

XRP یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال در جهان است. در حال حاضر با ارزش کل بازار 26.73 میلیارد دلار، چهارمین ارز رمزنگاری شده توسط سرمایه بازار است. یک واحد XRP به دلیل حجم زیاد سکه در گردش (بیش از 45 میلیارد) بسیار ارزان است و بسیاری از سرمایه گذاران مقداری ارز دیجیتال ریپل را در سبد سهام خود دارند. قیمت نسبتاً پایین هر سکه در مقایسه با 10 پروژه برتر دیگر موجود، می تواند برای سرمایه گذاران بسیار جذاب باشد. اگر شما هم به Ripple (XRP) علاقه مند هستید، اما مطمئن نیستید که دقیقا چه چیزی است یا حتی از کجا باید شروع کنید؟ جای نگرانی نیست این راهنما به گونه ای طراحی شده است که هر آنچه در مورد پروژه باید بدانید را به شما یاد می دهد و شما را آماده سرمایه گذاری می کند.

ارز دیجیتال ریپل Ripple چیست؟

ریپل Ripple

Ripple یک پروتکل پرداخت، سازنده ارز رمزنگاری شده و شرکت پرداخت با فناوری پیشرفته است که از فناوری بلاکچین برای کمک به بانک ها برای انجام تسویه حساب های مالی سریع جهانی استفاده می کند. Ripple Labs یک شرکت نرم افزاری سازمانی خصوصی است که پروتکل Ripple، یک پروتکل منبع باز شامل XRP و RippleNet را ایجاد کرد. شرکتی که امروز می شناسیم در ابتدا OpenCoin نام داشت اما در سال 2015 به Ripple تغییر نام داد.

ریپل با استفاده از نرم افزار و شبکه سازمانی خود، امکان جابجایی فوری قابل ردیابی وجوه بین یک کشور و کشور دیگر را برای امنیت، اطمینان و قابلیت اطمینان شرکای خود فراهم می کند. از یک پروتکل منبع باز استفاده می کند که به شرکا امکان می دهد نرم افزار را در سیستم های خود بگنجانند و خدمات را به مشتریان خود ارائه دهند.
ریپل عمدتا به دنبال راه حل هایی برای ساده سازی معاملات (بین المللی) بین بانک هاست. برای انجام این کار، آنها سه سیستم عامل xRapid ، xCurrent و xVia را توسعه دادند.

ارز دیجیتال ریپل Ripple چیست؟

تاریخچه شرکت ریپل

این شرکت در سال 2012 در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا تاسیس شد. Ripple Labs یک شرکت خصوصی است – به این معنی که شما نمی توانید سهمی از آن را در هیچ کجا بخرید. اولین پروتکل در سال 2004 ایجاد شد. در این مرحله، (مدت ها قبل از شروع بیت کوین) پروژه اشتراک چندانی با ارزهای رمزپایه ای که امروز آنها می شناسیم نداشت.
تاریخ واقعی ریپل از سال 2013 آغاز می شود، زمانی که جد مک کالب، خالق شبکه eDonkey، تعداد زیادی از سرمایه گذاران جهانی را به سرمایه گذاری در ایجاد Ripple Labs دعوت کرد.

Ripple Labs توسط Chris Larsen و Jed McCaleb تاسیس شد. لارسن – یک مدیر تجاری و فعال در زمینه حفظ حریم خصوصی، یکی از ثروتمندترین مردان ارز رمزنگاری شده است. از طرف دیگر، McCaleb یک کارآفرین و برنامه نویس مشهور است که چندین پروژه رمزنگاری بزرگ از جمله Ripple ، Stellar ،eDonkey و همچنین (در آن زمان) بزرگترین مبادله رمزنگاری در جهان Mt. Gox را بنیان گذاشت. در حال حاضر در شرکت Ripple Labs بیش از 500 نفر مشغول به کار هستند، 9 دفتر در سراسر جهان دارند و (به طور متوسط) رشد 300 درصدی مشتری نسبت به سال گذشته را ثبت کرده اند.

نکته:

توجه به این نکته مهم است که سرمایه گذاری در XRP به معنای سرمایه گذاری شما در Ripple Labs نیست بلکه در محصولی است که آنها ایجاد کرده اند.

ارز دیجیتال ریپل Ripple چیست؟

XRP چیست؟

XRP یک ارز رمزنگاری شده است که توسط شرکت Ripple Labs مستقر در آمریکا تولید، صادر و تا حدی مدیریت شده است. افراد اغلب از Ripple و XRP به جای هم استفاده می کنند که این باعث ایجاد سردرگمی می شود. XRP یکی از محصولاتی است که در Ripple Labs وجود دارد که با ایده بهبود کارایی پرداخت های مرزی، به ویژه در بخش بانکی ایجاد شده است. به همین دلیل، XRP نسبت به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال متمرکزتر است زیرا اساساً توسط ارزهای سنتی پشتیبانی می شود، گویی مانند دلار، پوند یا ین به شکل دیگر است. این ارز دیجیتال در XRP Ledger است – یک پایگاه داده توزیع شده که توانایی تسویه معاملات در 3 تا 5 ثانیه را دارد. XRP می تواند بدون نیاز به واسطه مستقیم ارسال شود، و این وسیله ای مناسب برای پل زدن سریع و کارآمد دو ارز است. هدف اصلی XRP واسطه بودن در مبادله ارز است.

XRP چگونه کار می کند؟

XRP Ledger از فناوری ledger(به جای فناوری بلاکچین) برای پشتیبانی از انتقال توکن هایی که نمایانگر ارز فیات، ارز رمزپایه یا هر واحد ارزش دیگری هستند، استفاده می کند. از آنجا که پروتکل کاملاً باز است، هرکسی می تواند بدون تأیید قبلی Ripple Labs به آن دسترسی پیدا کند. این به افراد بانکی و غیر بانکی اجازه می دهد تا پروتکل Ripple را در سیستم های خود بگنجانند.

تفاوت بین ریپل (XRP) و بیت کوین چیست؟

بزرگترین و مهمترین تفاوت بین بیت کوین و ریپل هدف اصلی آنهاست. از یک طرف، بیت کوین به عنوان یک گزینه غیر متمرکز peer to peer برای سیستم پرداخت فعلی توسعه داده شد. ایده پشت بیت کوین این است که برای مبادله ارزش، شخص ثالث یا واسطه ای دیگر لازم نیست. از طرف دیگر، ریپل به جای جایگزینی آن، برای بهبود سیستم پرداخت فعلی بانک ها توسعه یافته است. از پروتکل Ripple می توان برای انتقال ارزها (از جمله XRP – سکه خودشان) استفاده کرد.

تفاوت مهم دیگر این است که بیت کوین قابل استخراج است. استخراج بیت کوین به معنای تأیید و جمع آوری معاملات جدید است که در یک بلوک قرار داده می شود و سپس به بلاکچین موجود اضافه می شود. یک ماینر بیت کوین تازه ایجاد شده را به عنوان پاداش دریافت می کند. هر کسی می تواند با استخراج آن بیت کوین را بدست آورد، شما فقط به یک کامپیوتر قدرتمند نیاز دارید. اما ریپل از ابتدا تصمیم گرفت تا صدور XRP را متمرکز کند. تمام XRP هایی که همیشه وجود دارند قبلاً ایجاد شده اند. 100 میلیارد XRP وجود دارد که 40 میلیارد آن قبلاً صادر شده است. بقیه موارد هنوز توسط شرکت اداره می شوند. این شرکت هر ماه حداکثر 1 میلیارد XRP به بازار عرضه می کند. سکه های بلااستفاده از بازار بازیابی می شود.

چه چیزی XRP را منحصر به فرد می کند؟

در ابتدا XRP به گونه ای طراحی شده بود که تراکنش های بسیار سریعتر و ارزان تری نسبت به سایر ارزهای رمزپایه دارد و این امر برای پرداخت های روزمره مناسب تر است. با این حال، به ندرت از این روش استفاده می شود، زیرا توسعه دهندگان تمرکز خود را به استفاده نهادی از XRP تغییر می دهند. توانایی آن در مبادله با هر ارز یا ارزشی (مانند طلا) با حداقل کارمزد یکپارچه، مزیت بزرگی است که XRP ارائه می دهد.

ارز دیجیتال ریپل Ripple

چه چیزی به XRP ارزش می دهد؟

XRP ارزش خود را از طریق عوامل مختلف می گیرد، اما بیشتر قدرت ریپل، کار با موسسات و توانایی آن برای مبادله سریع و مقرون به صرفه با هر ارز یا دارایی حاصل می شود.
چند سکه XRP در گردش وجود دارد؟  XRP در حال حاضر 454040 میلیارد توکن در گردش دارد، در حالی که کل عرضه آن 100 میلیارد توکن XRP است. اگرچه Ripple Labs در ابتدا دارای 55 میلیارد رمز XRP بودند و توانایی فروش 1 میلیارد در ماه را داشتند.

امنیت ریپل چقدر است؟

تفاوت بین XRP و بیت کوین را می توان به عنوان تفاوت بین یک شرکت و اقتصاد خلاصه کرد. میزان عرضه بیت کوین از طریق فرآیند استخراج با نرخ از پیش تعیین شده توسط الگوریتم ریاضی صادر می شود. معاملات در صنعت معدن غیرمتمرکز پردازش می شود. اما عرضه XRP توسط یک شرکت با نرخ از پیش تعیین شده توسط مدیران آن صادر می شود، در حالی که معاملات آن توسط کمیته ذینفعان از قبل تصویب شده انجام می شود. این گزینه برای کسانی که می دانند مکانیزم های بانکی سنتی چه مشکلی دارند اما تمرکززدایی کامل ندارند، گزینه ای مناسب است.

چگونه از XRP استفاده کنیم؟

در حالی که هدف اصلی XRP به عنوان مبادله و انتقال بانکی بین المللی در حال حاضر کاملاً توسعه نیافته است، این ارز دیجیتال توسط حداقل 4500 بازرگان در سراسر جهان پذیرفته می شود.

چگونه کیف پول XRP را انتخاب کنیم؟

کیف پول های زیادی وجود دارد که می توانند XRP را ذخیره کنند. بسته به نیاز آنها به امنیت و عملکرد، کاربران می توانند کیف پول مناسب خود را انتخاب کنند. صرافی های زیادی وجود دارد که می توانید برای ذخیره XRP انتخاب کنید.

ارز دیجیتال ریپل Ripple چیست؟

آبا ارز دیجیتال ریپل برای سرمایه گذاری مناسب است؟

XRP یک ارز دیجیتال برای افرادی است که معتقدند نیاز به نوسازی بانکداری سنتی است، اما نه در حدی که سایر ارزهای رمزپایه پیشنهاد می کنند. ارزش XRP از سرعت پردازش و جذابیت موسسات ناشی می شود و این حد وسط بین مالی سنتی و مالی غیرمتمرکز است. سکه XRP را فقط می توانید با خرید آن خریداری کنید. در بیشتر ارزهای رمزپایه، سکه های جدید با استخراج آنها ایجاد می شود. اما همه 100 میلیارد سکه XRP به طور هم زمان ایجاد شده است. در حال حاضر 40٪ از عرضه در گردش در صرافی ها معامله می شود. 60٪ باقیمانده توسط خود ریپل مدیریت می شود.

سوالات متداول در مورد ارز Ripple و XRP

1 – آیا XRP غیرمتمرکز است؟

خیر، XRP از نظر نحوه اعتبار سنجی آن غیرمتمرکز است. با این حال، این واقعیت که این اعتبار سنج ها باید توسط یک نهاد واحد تأیید شوند، عدم تمرکز کلی شبکه را کاهش می دهد.

2 – آیا XRP زنجیره بلوکی است؟

خیر، XRP یک دفتر توزیع شده است، اما یک بلاکچین نیست.

3 – آیا خرید XRP به این معنی است که سهام Ripple را خریداری می کنم؟

خرید XRP به معنای خرید سهام Ripple نیست. ریپل یک شرکت تجاری عمومی نیست، به این معنی که سهام آن را نمی توان در هیچ صرافی خریداری کرد.

4 – چگونه XRP بخریم؟

در حالی که بیشتر سکه ها را می توان با استخراج آنها بدست آورد، XRP قابل استخراج نیست. تمام سکه های XRP از ابتدا ایجاد شده اند و Ripple به طور منظم سکه هایی را به بازار عرضه می کند. ساده ترین راه برای به دست آوردن XRP خرید آنها در صرافی یا کارگزاری است!

5 – چگونه XRP بفروشیم؟

اگر از قبل XRP داشته و آن را روی کیف پول نگهداری کرده اید، می توانید با پیمایش در رابط کاربری و انتخاب گزینه پرداخت دلخواه، به راحتی آن را بفروشید.

6 – قیمت XRP چقدر است؟

قیمت فعلی این ارز 1.066920 یورو است. حجم معاملات 24 ساعته ارز 15،604،839،756 یورو است. XRP در حال حاضر با ارزش بازار 50،590،980،016 یورو در رده چهارمین ارز رمزپایه قرار دارد. دارای یک منبع گردش 45،907،836،568 XRP و حداکثر است. عرضه XRP یک میلیارد است.

ارز دیجیتال ریپل Ripple

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *