بهترین ارزهای دیجیتال به تفکیک سهم بازار در 2021

Cryptocurrency پول دیجیتالی است که توسط یک سیستم مرکزی مانند دولت مدیریت نمی شود. در عوض، این فناوری مبتنی بر فناوری بلاکچین است که بیت کوین محبوب ترین آنهاست. با ادامه جذابیت ارز دیجیتال در وال استریت، گزینه های بیشتری در دسترس هستند. در حال حاضر بیش از 5000 رمز ارز در بازار وجود دارد. در حالی که برای خرید می توانید از ارز رمزپایه استفاده کنید، اکثر مردم با آن به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت رفتار می کنند. با این حال، اگر ندانید از کجا باید شروع کنید سرمایه گذاری در ارز رمزنگاری شده می تواند خطرناک باشد. در ادامه بهترین ارزهای دیجیتال به تفکیک سهم بازار در 2021 را لیست کرده ایم که در روند تصمیم گیری می تواند کمک زیادی باشد.

بهترین ارزهای دیجیتال به تفکیک سهم بازار در 2021

بهترین ارزهای دیجیتال در 2021

لیست ارزهای دیجیتالی که در سال 2021 بیشتر مورد توجه تریدرها و سرمایه گذاران قرار گرفته است، در اینجا آورده شده است. همچنین در مورد ریسک خرید این ارزها نیز توضیح مختصری داده شده است که می تواند برای مبتدیان بسیار مفید باشد.

1 – بیت کوین (BTC)

بیت کوین قدیمی ترین ارز دیجیتال است. به راحتی می توان فهمید که این ارز چرا رهبر است، با قیمت، محدودیت بازار و حجم زیادی از بازار. حتی با وجود هزاران ارز رمزنگاری شده دیگر، بیت کوین هنوز 40٪ از سهم بازار ارزهای رمزپایه را به خود اختصاص داده است. بسیاری از مشاغل بیت کوین را به عنوان پرداخت می پذیرند که این امر آن را به یک سرمایه گذاری هوشمند تبدیل کرده است. ویزا با بیت کوین معامله می کند و الون ماسک مدیر عامل تسلا اخیراً 1.5 میلیارد دلار در آن سرمایه گذاری کرده است. بعلاوه، بانکهای بزرگتر نیز معاملات Bitcoin را در پیشنهادات خود گنجانده اند.

خطرات سرمایه گذاری در بیت کوین

ارزش بیت کوین بسیار متغیر است. ممکن است در طی هر ماه شاهد افزایش هزاران دلار قیمت باشید. اگر نوسانات باعث عصبی شدن شما می شود، شاید بهتر باشد از خرید بیت کوین اجتناب کنید. اما تا زمانی که بدانید این یک سرمایه گذاری بلند مدت هوشمند است، نوسانات نباید خیلی نگران کننده باشد. دلیل دیگر برای تجدیدنظر در سرمایه گذاری در بیت کوین قیمت آن است. با این هزینه ها، اکثر افراد توانایی خرید بیت کوین را ندارند.

بهترین ارزهای دیجیتال در 2021

2 – اتریوم (ETH)

Ethereum با بیت کوین متفاوت است زیرا نه تنها یک ارز رمزنگاری شده است، بلکه یک شبکه است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد ارز رمزنگاری شده خود را با استفاده از شبکه اتریوم ایجاد کنند. در حالی که اتریوم از نظر ارزش بسیار عقب تر از بیت کوین است، اما از سایر رقبا بسیار بالاتر است. حتی اگر در آینده ارزهای رمزپایه دیگر به بازار عرضه شود، به دلیل فناوری منحصر به فرد خود، مطمئنا از جایگاه کنونی خود در بازار بسیار فراتر رفته است.

خطرات سرمایه گذاری در اتریوم

در حالی که اتریوم از فناوری بلاکچین استفاده می کند، اما فقط یک خط برای انجام معاملات دارد. این می تواند منجر به پردازش بیشتر معاملات در هنگام بارگیری بیش از حد شبکه شود. در سال 2016 بیش از 60 میلیون دلار اتر دلار به دلیل نقص در کیف پول اتریوم هک شد. در حالی که این شرکت در زمینه افزایش امنیت خود گام برداشته است، وجود هرگونه سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده همیشه وجود خلأهای خطرناک است.

اتریوم (ETH)

3 – بایننس

Binance یکی از معدود ارزهای رمزپایه است که پس از سال 2017 به بالاترین حد خود رسیده است. برخلاف سایر ارزهای رمزپایه، Binance Coin بعد از سال 2017 روند آهسته اما سازنده ای رو به بالا دارد. به دلیل عملکرد آن، Binance Coin ثابت کرده است که یکی از گزینه های سرمایه گذاری با ثبات تر است و خطرات کمتری را به همراه دارد.

خطرات سرمایه گذاری در Binance Coin

آنچه که Binance Coin را از رقبای خود متمایز می کند این است که به جای گروهی از توسعه دهندگان فناوری، توسط یک شرکت ایجاد شده است. اگرچه تعهد Binance Coin برای حفظ یک بلاکچین قوی بسیاری از افراد بدبین را به خود جلب کرده است، اما برخی از سرمایه گذاران همچنان از این ارز رمزپایه و مسائل امنیتی بالقوه آن نگران هستند.

4 – ریپل (XRP)

Ripple شرکتی است که رمز XRP را رونمایی کرد و با ارائه معاملات بین المللی؛ خود را از سایر ارزهای رمزپایه متمایز کرد. انتقال پول بین المللی به وسیله بانک می تواند تا 10 روز کاری طول بکشد. اما با ریپل، همان معاملات تنها چند ثانیه طول می کشد. به علاوه، ریپل با بانکهای بزرگ در سراسر جهان قرارداد دارد. هرچه تعداد قراردادهای آن بیشتر باشد، ارز رمزنگاری شده Ripple در دسترس پذیرندگان است.

خطرات سرمایه گذاری در ریپل

Ripple در سال 2017 وعده داد که ارزش آن 36٪ جهش خواهد کرد. با این حال، هنگامی که به این واقعیت نگاه می کنید درصد رشد ارزش سهام 2.40 دلار را نشان می دهد.

5 – تدر (USDT)

Tether از بین ارزهای رمزنگاری شده پایدارترین حالت است زیرا با دلار آمریکا گره خورده است. برای هر واحد Tether، یک دلار در بانک فدرال رزرو وجود دارد. این باعث می شود تدر برای سرمایه گذارانی که می خواهند با ارز رمزنگاری شده خود معامله کنند عالی است.

خطرات سرمایه گذاری در تدر

تردیدهایی وجود دارد که برای هر واحد تدر واقعاً یک دلار آمریکا در بانک ذخیره وجود دارد. اگر این موضوع رد شود، ارزش سهام تدر به سرعت کاهش یابد.

6 – کاردانو

کاردانو به چند دلیل برای سرمایه گذاران جذاب است. برای انجام معامله با کاردانو انرژی کمتری از شبکه بزرگتری مانند بیت کوین لازم است. این بدان معناست که معاملات سریعتر و ارزانتر انجام می شوند. این ارز ادعا می کند که سازگارتر و ایمن تر است. کاردانو به طور مداوم پیشرفت خود را بهبود می بخشد تا از هکرها جلوتر باشد.

خطرات سرمایه گذاری در کاردانو

Cardano حتی با داشتن شبکه بهتر ممکن است نتواند با ارزهای رمزپایه بزرگتر رقابت کند. کمتر پذیرنده به معنای توسعه دهنده کمتر است. البته توصیه می شود از نوسانات بازار دلسرد نشوید. سرمایه گذاری شما ممکن است روزی ضرر دهد و روز دیگر سود. به جای گرفتار شدن در تغییرات روزمره، به تصویر کلی نگاه کنید.

7 – دوج‌ کوین

Dogecoin یک ارز رمزنگاری شده است که با فناوری بلاکچین کار می کند، مانند بیت کوین و اتریوم. بلاکچین یک دفتر توزیع شده و امن دیجیتال است که تمام معاملات انجام شده با استفاده از ارز دیجیتال غیرمتمرکز را در خود ذخیره می کند. به زبان ساده دوج کوین ساده ترین پول اینترنتی است. این پلتفرم غیرمتمرکز براساس ارز دیجیتال لاکی کوین ساخته شده است. بنابراین توسط دستگاه ASIC قابل استخراج نیست و تنها با کامپیوتر می توان آن را استخراج کرد.

8 – Polkadot (DOT)

شبکه Polkadot در سال 2017 توسط گاوین وود ، بنیانگذار Ethereum ایجاد شد. این پروژه توسط بنیاد Web3 مستقر در سوئیس در حال توسعه است که هدف آن تسهیل یک وب کاملاً غیرمتمرکز است. Web3 به اینترنت نسل بعدی اشاره دارد ، جایی که سیستم عامل های غیرمتمرکز به کاربران اجازه می دهند حریم خصوصی و اطلاعات شخصی خود را کنترل کنند نه شرکت های بزرگ.

  • Polkadot یک “شبکه چند زنجیره ای” است که هدف آن اتصال زنجیره های مختلف تخصصی به یک شبکه واحد است.
  • زنجیره های بلوکی که با Polkadot ارتباط برقرار می کنند به طور موازی به اصطلاح “parachains” کار می کنند.
  • این امکان را برای آنها فراهم می کند تا به اعتبار سنجی معاملات و امنیت شبکه Polkadot دسترسی پیدا کنند.

خطرات سرمایه گذاری در Polkadot

بنیانگذار Polkadot، گاوین وود، اولین بار ارز رمزنگاری شده را در سال 2016 معرفی کرد. در پایان سال 2020، این ارز تجارت در بازار سهام را آغاز کرد. با چنین سابقه کوتاهی امکان مقایسه وجود ندارد، و این یک سرمایه گذاری خطرناک برای خریداران بالقوه است.

9 – یونی سواپ

Uniswap یک DEX است که به دلیل رونق DeFi در سال 2020 به دلیل توانایی تعویض مجموعه گسترده ای از توکن های مبتنی بر اتریوم، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. یونی سواپ نوع کاملاً متفاوتی از مبادله است که کاملاً غیرمتمرکز است – به این معنی که متعلق به آن نیست و توسط یک واحد تجاری اداره نمی شود – و از نوع نسبتاً جدیدی از مدل تجارت با نام پروتکل نقدینگی خودکار استفاده می کند.

10 – لایت کویت

Litecoin که در ابتدا در سال 2011 تأسیس شد، همزمان با بیت کوین وارد بازار شد. با این حال، به همان روش رشد نکرد. لایت کوین افتخار دارد که معاملات را چهار برابر سریعتر از بیت کوین انجام داده است. در سال 2017، این اولین ارز رمزنگاری شده بود که معامله Lightning Network را انجام داد. انتقال در کمتر از یک ثانیه انجام شد. اگر این شرکت استفاده از Lightning Network را برای معاملات سریعتر گسترش دهد، ارزش Litecoin می تواند به طرز چشمگیری افزایش یابد.

خطرات سرمایه گذاری در Litecoin

از آنجا که Litecoin و سایر ارزهای رمزپایه با بیت کوین گره خورده اند، ارزش آنها به طور کلی همراه با بیت کوین در نوسان است.

لایت کویت

11 – چین لینک

Chainlink به عنوان ارز رمزنگاری شده بی نظیری است که قیمت جذابی دارد. در حالی که سهام برای خرید مقرون به صرفه است، اما قیمت آنها خیلی بالاست. این مورد برای سرمایه گذاران جذاب است زیرا ثابت شده است که می تواند ارزش خود را افزایش دهد و هنوز فضای زیادی برای رشد وجود دارد.
همچنین برای تجارت در Coinbase، یکی از بزرگترین برنامه های ارز رمزنگاری شده در جهان، در دسترس است. دسترسی بیشتر Chainlink نیز باعث جذابیت سرمایه گذاران می شود.

خطرات سرمایه گذاری در Chainlink

در حالی که هنوز بالای هزاران ارز رمزنگاری شده دیگر است، اما حجم و محدودیت بازار نسبت به ارزهای رمزپایه جذابتر از آن کمتر است. به همین دلیل است که Chainlink در لیست 10 ارز برتر است.

12 – استلار (XLM)

Stellar’s Lumens، همچنین به عنوان XLM شناخته می شود، برای تأمین نیاز در دنیای ارزهای رمزپایه تأسیس شد. در اصل PayPal شبکه های ارزهای رمزپایه است که به عنوان پلی بین بانک ها و شبکه های بلاکچین عمل می کند. به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز، استلار می تواند هر ارزی را تبدیل کرده و از طریق کانال ها معامله کند. این ارز معاملات را ارزان تر و سریعتر از آنچه در یک بانک سنتی انجام می شود، انجام می دهد.

خطرات سرمایه گذاری در Stellar (XLM)

از آنجا که Stellar (XLM) به بازارهای ویژه دسترسی پیدا می کند، احتمالاً شاهد تلاش شرکت های دیگر برای رقابت در برابر آن خواهد بود. اگر شبکه ارز رمزنگاری شده دیگری بستر بهتری ایجاد کند، این می تواند بر ارزش سهام شرکت تأثیر بگذارد.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال جدید

برای سرمایه گذاری در یک ارز دیجیتال جدید باید اطلاعات کاملی کسب کنید. یک شبکه ارز رمزنگاری شده جدید می تواند به راحتی بالا رفته و به عنوان یک رهبر بالاتر از سایر سیستم عامل ها قرار گیرد. به عنوان یک سرمایه گذار، هوشمندانه ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که در جریان اتفاقات بازار قرار نگیرید و برای سرمایه تان در دراز مدت، برنامه ریز کنید.

بهترین ارزهای دیجیتال به تفکیک سهم بازار در 2021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *