صرافی بایننس Binance

صرافی بایننس یکی از معتبرترین صرافی های ارزهای دیجیتال است که معامله گران بسیاری در سراسر جهان خرید و فروش رمز ارزهای خود را در آن انجام می دهند. در Binance Exchange ارزهای دیجیتال مختلفی معامله می شود. در این مقاله به معرفی صرافی بایننس و ساخت اکانت و همینطور روش کار در بایننس می پردازیم. چانگپنگ ژائو بنیانگذار بایننس در سال 2017 به سایر صرافی های ارز دیجیتال پیوست، اما برای تبدیل شدن به یک صرافی معروف در میان سایر صرافی های قدیمی راه درازی در پیش داشت. در این میان خدمات بسیار خوب بایننس و همینطور تحریم هایی که سایر صرافی های ارز دیجیتال برای کاربران کشورهای مختلف در نظر گرفتند راه را برای صرافی بایننس باز کرد و بزودی در میان تریدرها شهرت و اعتبار زیادی کسب کرد و سیل معامله گران به سمت صرافی بایننس روان شد. بایننس دفتر اصلی خود را در کشور مالت افتتاح کرد و در حال حاضر در اکثر کشورهای دنیا دفتر دارد.

 

خدمات و امکانات صرافی Binance

بایننس این امکان را فراهم کرده است که کاربران بتوانند هم از طریق وب و هم از طریق اپلیکیشن گوشی همراه و اپ برای کامپیوتر از این صرافی استفاده کنند. ثبت نام در بایننس بسیار ساده است و به صورت رایگان انجام می شود. بایننس در واقع به عنوان یک واسط بین خریداران و فروشندگان معاملات قرار دارد و در هنگام انجام معامله موراد خرید و فروش هر ارز را بهم وصل می کند و در این میان درصدی به عنوان کارمزد از طرفین کسر می کند، بنابراین بایننس فروشنده یا خریدار ارزهای تریدرها نیست. بایننس معاملات خود را محدود نکرده و در حال حاضر بیش از صد ارز دیجیتال در این صرافی معامله می شوند. علاوه برای خرید و فروش ارز در بایننس خدمات دیگری نیز انجام می شود که در ادامه به این موراد اشاره می کنیم.

معاملات آینده یا آتی که با توجه به قیمت آینده ارزهای دیجیتال انجام می شود و در واقع نوعی شرط بندی با ریسک بسیار بالا است. معاملات مارجین نیز معاملاتی با ریسک بالا هستند که در این روش می توان از صرافی بایننس برای خرید ارز مبلغی را قرض گرفت. با توجه به اینکه بازار ارزهای دیجیتال بسیار پر نوسان است بهتر است اگر در ابتدای کار هستید از این نوع معاملات صرف نظر کنید. مشارکت در اثبات سهم روشی است که در آن کاربران علاقمند به مشارکت ارزهای مشخصی را خرید کرده و در اختیار شبکه قرار می دهند که منجر به تایید شبکه خواهد شد. در این روش سالانه به ارزهای دیجیتال مشارکت کنندگان اضافه می شود. دریافت وام از بایننس یکی دیگر از خدماتی است که بایننس به کاربران خود ارائه می دهد و با ارائه دادن دارایی خود به بایننس میتوان سالانه سود دریافت کرد. علاوه بر موارد بالا خدمات دیگری مانند استخر ماینینگ بایننس، برگزاری عرضه اولیه ارزهای دیجیتال، خدمات حمایتی و سرمایه گذاری برای شتاب‌دهنده استارتاپ‌ها را به کاربران خود ارائه می دهد. از دیگر دلایلی که موجب معروف شدن صرافی بایننس در میان کاربران شده است می توان به امنیت بالای صرافی، عدم وجود سابقه بد و همینطور وجود بیمه برای کاربران برای مواقعی که اتفاقاتی مانند هک در سیستم بایننس اتفاق بیفتد.

نکات امنیتی پیش از عضویت در بایننس (قوانین عضویت در بایننس)

پیش از شروع آموزش برای عضویت در صرافی بایننس بهتر است که قوانین عضویت در بایننس را بدانید و شرایط مورد نظر را بررسی کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید. با توجه به این موضوع که ایران کشوری به تحریم بین المللی است و بایننس نیز ایران را در لیست کشورهایی قرار داده که به آن خدمات ارائه نمی دهد. ایران و چند کشور دیگر در لیست تحریم بایننس قرار دارند. برای عضویت در این صرافی باید از VPN استفاده کرد و باید به این نکته توجه داشته باشید که برای ورود به بایننس همیشه از IP مربوط به یک کشور خاص استفاده کنید تا از تشخیص ایرانی بودن IP شما جلوگیری شود.

بایننس بارها اعلام کرده در صورتی تشخیص دهد که کاربران از کشورهایی که در قوانین بایننس به عنوان کشورهای تحریم شده مشخص شده اند در بایننس عضو هستند حساب آن ها را مسدود خواهد کرد. چند سال قبل برای حساب کاربران ایرانی صرافی بایننس این اتفاق افتاد و حساب های آن ها برای 2 سال مسدود شد. بنابراین با احتیاط بسیار از این صرافی استفاده کنید و برای ورود به حساب کاربری خود در این صرافی از VPN هایی استفاده کنید که در صورت قطع VPN اینترنت نیز قطع شود و امکان تشخیص IP وجود نداشته باشد یا از VPS استفاده کنید که از طریق آن بتوانید به صرافی وارد شوید، استفاده از VPS یکی از بهترین روش های تغییر IP است. در صورتی که بایننس مشکل امنیتی را تشخیص دهد از شما میخواهد که حساب کاربری خود را تایید کنید.

ثبت نام در بایننس

همانطور که قبلا گفتیم برای ثبت نام و ساخت اکانت در بایننس به VPN نیاز دارید. بعد از اتصال به وی پی ان وارد سایت بایننس شده و گزینه رجیستر Register را بزنید.

صرافی بایننس

بعد از این مرحله از شما اطلاعاتی برای ثبت نام دریافت می شود. این مرحله را از طریق ایمیل انجام دهید و از شماره ایران برای ثبت نام استفاده نکنید.

ثبت نام در بایننس

در پایان این مرحله گزینه Create Account را بزنید که اکانت شما ساخته شود. برای تشخیص اینکه شما ربات هستید یا خیر از شما درخواست می شود که پازل ناقصی را تکمیل کنید.

پازل را تکمیل کنید تا به مرحله بعد بروید.

ثبت نام در بایننس

اگر شما از VPN استفاده نکرده باشید و یا VPN استفاده شده به صورتی باشد که بایننس IP ایرانی شما را تشخیص دهد با پیام زیر مواجه می شوید.

ثبت نام در بایننس

در صورتی که مشکل وی پی ان نداشته باشید در این مرحله کدی به ایمیل شما ارسال می شود و با وارد کرد کد به مرحله بعد وارد می شوید.

ثبت نام در بایننس

در این مرحله می توانید از میان گزینه های مختلف برای ورود به هر قسمت یک گزینه را انتخاب کنید و یا با زدن Go to Dashboard به داشبورد بایننس وارد شوید.

فعال کردن رمز 2 عاملی بایننس

فعال کردن رمز 2 عاملی بایننس

بعد از تکمیل فرایند عضویت می توانید برای امنیت بیشتر از از تایید 2 مرحله ای برای ورود به اکانت استفاده کنید.برای فعال کردن این قسمت از پروفایل اقدام کنید.

فعال کردن رمز 2 عاملی بایننس

برای اینکار از تاییدیه ارسال پیام به شماره تلفن استفاده نکنید و از Google Authentication استفاده کنید.

ثبت نام در بایننس

بعد از انتخاب وارد صفحه زیر می شوید اگر Google Authenticator ندارید می توانید از اپ استور یا گوگل پلی دانلود کنید و در صورتی که این برنامه را روی گوشی خود دارید گزینه Next را برای ورود به مرحله بعد بزنید.

ثبت نام در بایننس

 

در این مرحله از طریق اپ Google Authentication کد QR را اسکن کنید.

ثبت نام در بایننس

در مرحله بعد از شما در خواست می شود که کد دریافتی را یادداشت کنید تا اگر زمانی اپ Google Authentication از گوشی شما حذف شد بتوانید آن را بازیابی کنید.

فعال کردن رمز 2 عاملی بایننس

در مرحله آخر باید درخواست کنید که یک کد به ایمیل شما ارسال شود و کد را در باکس مورد نظر وارد کنید. کد دریافتی از اپ Google Authentication را در قسمت مورد نظر وارد کرده و گزینه Submit را فشار دهید. تأیید دو عاملی شما در بایننس فعال شده است.

ثبت نام در بایننس

به این نکته توجه داشته باشید که تاییدیه 2 عاملی فقط برای امنیت اکانت شماست و شما را در برابر تحریم های بایننس محافظت نمی کند.

شارژ حساب بایننس

برای شارژ حساب می توان از طریق ارزهای فیات مانند دلار و یورو از طریق کارت های اعتباری اقدام کنید که این گزینه برای ایرانیان غیر قابل استفاده است. بنابراین باید از روش دیگری برای شارژ حساب استفاده کرد. برای این کار می توان ارزهایی مانند تتر یا بیت کوین و … را از طریق صرافی های داخلی خریداری و به کیف پول بایننس منتقل کنیم. برای اینکار مطابق عکس زیر از قسمت Wallet گزینه Fiat and Spot را انتخاب کنید.

شارژ حساب بایننس

مطابق عکس ارز مورد نظرتان را انتخای کنید و گزینه Deposit را بزنید. در این قسمت می توانید آدرس کیف پول آن ارز در بایننس را کپی کنید و برای دریافت ارز از این آدرس استفاده کنید.

شارژ حساب بایننس

یا کد QR را اسکن کنید. بعد از تایید تراکنش ارز انتقالی مبلغ به کیف پول بایننس شما منتقل می شود. بعد از این می تونید از طریق تبدیل ارزهای موجود در کیف پول سایر ارزها را خریداری کنید.

شارژ حساب بایننس

ترید در بایننس

برای شروع به ترید در سایت بایننس وارد قسمت Market شوید و ارز مورد مورد نظرتان را انتخاب کنید. در اینجا می توانید مارکت مورد نظر خود را انتخاب کنید، در اینجا BTC Markets انتخاب شده، می توان از سایر مارکت ها مانند مارکت بایننس، مارکت آلت کوین و … نیز استفاده کرد.

بایننس مدت کوتاهی بعد از شروع فعالیت خود ارز بایننس کوین (BNB) را برای خدمت رسانی آسان در معاملات در اختیار کاربران و مشتریان خود قرار داد تا از طریق ان بتوانند معاملات خود را انجام دهند. افرادی که ازبایننس برای انجام معاملات خود استفاده می کنند در کارمزد های معاملات تخفیفات خوبی دریافت می کنند، در مقالات بعدی اطلاعات کاملی درباره ارز بایننس کوین در اختیار شما قرار می دهیم. در این مرحله ارزی را که قصد خرید آن را دارید انتخاب کنید. در اینجا ETH/BTC (بیت کوین/اتریوم) انتخاب شده است، گزینه Trade را بزنید.

شارژ حساب بایننس

در مرحله بعد می توانید مقدار ارز را مشخص کرد و خرید انجام داد. اگر در کیف پول خود بیت کوین داشته باشید می توانید این خرید خود را انجام دهید.

ثبت نام در بایننس

مسلما توضیحات لازم برای انجام معاملات و آشنایی با تمامی مارکت های بایننس و شیوه های تریدینگ با نکات ریز مربوط به آن در این مقاله نمی گنجد. در مقالات بعدی اطلاعات لازم برای ترید کردن در بایننس در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *